Antispam a Antivir

Všichni klienti, kteří nepoužívají vlastní mailserver, mají možnost chránit mailboxy ve své doméně proti nevyžádané poště a virům.

Doménový koš - pokud řešíte problém spamu, zvažte deaktivaci doménového koše. Značná část nevyžádané pošty totiž chodí na náhodně vygenerované adresy a díky doménovému koši pak končí ve vaší schránce.

Antispamový filtr

Antispamový filtr po přijetí emailu na server určí, zda je email spam či ne. Email je porovnán s množstvím definovaných pravidel, z nichž každé má určitou váhu, kladnou i zápornou. Pokud součet vah emailu překročí určitou hodnotu (v současnosti 5 bodů), je označen jako spam - Subjectu emailu je předřazen řetězec *****SPAM*****, podle kterého je možné např. v poštovním programu emaily řadit do určité složky. Dále je možné nastavit, že spamy s vysokým bodovým ohodnocením budou rovnou na serveru smazány a do vaší emailové schránky vubec nebudou doručeny a nemusíte je tedy ze serveru vůbec stahovat.

Antispam dosahuje výborných výsledků a procento nevyžádané pošty neoznačených jako spam je velmi nízké. Na druhou stranu se velmi zřídka může stát, že je jako spam označen email, který jako spam působí, ale který je pro vás legitimní vyžádanou poštou. Proto je dobré čas od času projít složku s emaily označenými jako spam.

Antivirový filtr

Antivirový filtr po přijetí emailu na server pomocí antivirového programu určí, zda email obsahuje vir či ne. Pokud je vir objeven, Subjectu emailu je předřazen řetězec *****VIRUS*****, podle kterého je možné např. v poštovním programu emaily řadit do určité složky. Dále je možné nastavit, že emaily s virem budou rovnou na serveru smazány a do vaší emailové schránky vubec nebudou doručeny a nemusíte je tedy ze serveru vůbec stahovat.

Objednání

Antispam a Antivir můžete za cenu 50 Kč / měsíc používat pro všechny nebo jen některé poštovní účty vaší domény.

Službu můžete ke svojí doméně objednat prostřednictvím Klientského portálu.